تاثیر دیجیتال مارکتینگ در صنعت ساختمان

تاثیر دیجیتال مارکتینگ در صنعت ساختمان

دیجیتال مارکتینگ در صنعت ساختمان

در زمینه فروش تجهیزات ساختمانی کار می‌کنید یا در کار ساخت و ساز هستید؟ شرکت معماری، شرکت ساختمانی و یا بازسازی دارید؟

فرقی نمی‌کند دقیقاً در کدام بخش صنعت ساختمان مشغول به کار هستید. نکته مهم آن است که دیگر روش‌های بازاریابی سنتی، به تنهایی برای صنعت شما جوابگو نیست و باید مثل دیگر مشاغل، وارد دنیای دیجیتال و آنلاین شوید. شما برای گرفتن پروژه‌ها و فروش بیشتر به دیجیتال مارکتینگ ساختمان نیاز دارید.

شاید این صنعت به نسبت سایر صنایع، نیاز به دیجیتال مارکتینگ را کمتر حس کرده باشد، اما رقبای شما متوجه اهمیت حیاتی آن در حفظ و رشد کسب و کارشان شده‌اند و کم کم به این سمت روی آورده‌اند. شما هم برای آنکه از آن‌ها عقب نمانید و بتوانید در بازار ساختمانی حرفی برای گفتن داشته باشید باید از همین الان شروع کنید.

برای آنکه نیاز به دیجیتال مارکتینگ صنعت ساختمان را بهتر درک کنید ما در ادامه اهمیت و مزایای دیجیتال مارکتینگ در صنعت ساختمان‌سازی را برایتان به خوبی توضیح می‌دهیم.

چگونه شرکتهای ساختمانی می توانند از کاربرد دیجیتال مارکتینگ سود ببرند؟

تفاوت صنعت ساختمان در این است که روش‌ها و پروژه‌های آن بسیار پیچیده‌تر و بزرگتر هستند.

اگر در کار ساخت و ساز باشید، می‌دانید پایداری یکی از عوامل بسیار مهم به شمار می‌رود.

این مورد برای بهره‌برداری و ساخت پروژه‌ها موردنیاز است.

برای بقای هر صنعت در این دوره فناوری، نیاز است که آن صنعت با تکنولوژی سازگار شود.

زیرا آژانس دیجیتال مارکتینگ از استراتژی های دیجیتال مارکتینگ برای پیمانکاران عمومی به عنوان ابزاری برای رشد و مقیاس کسب و کارهای ساختمانی استفاده می‌کند.

در اینجا برخی از دلایل مرتبط با این سوال که چرا شرکتهای ساختمانی باید به فکر کاربرد دیجیتال مارکتینگ برای رشد کسب و کارشان باشند، آورده شده است:

1. بازاریابی دیجیتال به معنای بازاریابی هدفمند است!

یکی از ایرادات استراتژی‌های دیجیتال مارکتینگ صنعت ساختمان به صورت سنتی، مثل تبلیغات بیلبوردی و یا تراکت‌ها، این است که مثل استفاده از تفنگ ساچمه‌ای برای شکار می‌باشد! در این حالت شما منطقه وسیعی را پوشش می‌دهید اما ممکن است به هدف مورد نظر خود نرسید!

در واقع شما در دیجیتال مارکتینگ صنعت ساختمان، برخلاف بازاریابی سنتی، می‌توانید مخاطب هدف خود را شناسایی و مشخص کنید و در تبلیغات فقط آن‌ها را هدف قرار دهید. به این روش، بازاریابی هدفمند گفته می‌شود و باعث می‌شود تا شما با هزینه کمتری به مشتری برسید.

فرض کنید شما برای تبلیغ صنعت ساختمانی خود بین تبلیغ بر روی بیلبورد و یا ساخت سایت و کار بر روی سئو آن در حال انتخاب هستید. تبلیغات بر روی بیلبورد را تعداد خیلی زیادی از افراد می‌بینند، اما واقعاً چند درصد از آن‌ها نیازمند خدمات یا محصولات شما هستند و چند درصد می‌توانند جزء مشتریان بالقوه شما باشند؟ قطعاً درصد خیلی کمی!

اما اگر در سئو سایت قوی عمل کرده باشید افرادی را تارگت قرار می‌دهید که در سرچ گوگل به دنبال خدمات و محصولات شما هستند. مثلاً شخصی سفارش ساخت ویلا را سرچ می‌کند و سایت شما در نتایج اول گوگل ظاهر می‌شود، این شخص به احتمال زیادی می‌تواند مشتری آینده شما باشد.

برای انجام این موارد شما نیاز به دریافت مشاوره دیجیتال مارکتینگ در صنعت ساختمان، از شرکت‌های دیجیتال مارکتینگ حرفه‌ای هستید. یکی از شرکت‌های معتبر و با تجربه در این زمینه شرکت دیجیتال مارکتینگ عظیم مدیا است که برای ورود کسب و کارتان به دنیای آنلاین و موفقیت در بازاریابی دیجیتال، می‌توانید به خدمات دیجیتال مارکتینگ آن‌ها اعتماد کامل داشته باشید.

2. دیجیتال مارکتینگ صنعت ساختمانی، قابل اندازه‌گیری است

بیایید به مثال بیلبوردمان برگردیم. اگر یک شرکت ساختمانی بر روی یک بیلبورد تبلیغ برود، راهی برای آن شرکت وجود ندارد که بداند دقیقاً چه مقدار درآمد از راه این تبلیغ به کسب و کارش اضافه شده است.

اما با دیجیتال مارکتینگ شرکت‌های ساختمانی می‌توانند همه چیز را با ابزار‌های مربوطه، رصد کنند. چه کمپین‌های بازاریابی ایمیلی باشد و چه تبلیغات گوگل، چه نتایج مربوط به موتور‌های جستجو و … می‌توانید داده‌ها و آمار‌های بسیار ارزشمندی را از بازاریابی و تبلیغات دیجیتال خود به دست‌آورید تا بتوانید تحلیل درستی از کمپین تبلیغاتی خود داشته باشید و در تبلیغات دیجیتال بعدی خود مسیر حرفه‌ای‌تری را انتخاب کنید.

در واقع به کمک دیجیتال مارکتینگ در صنعت ساختمان می‌توانید خیلی راحت متوجه شوید که چند نفر تبلیغات شما را دیدند و یا از سایتتان بازدید کردند، چند نفر روی تبلیغ کلیک کردند، گزینه خرید را زدند و در نهایت چند درصد از فروشتان به آن تبلیغ اختصاص دارد و میزان موفقیت کمپین تبلیغاتی‌تان چقدر بوده است.

3. دیجیتال مارکتینگ صنعت ساختمان، اعتبار و آگاهی برند و همچنین وفاداری به برند را افزایش می‌دهد

برای بسیاری از شرکت‌های ساختمانی، تبلیغات دهان به دهان بخش بزرگی از آگاهی از برند و درآمدزایی را شامل می‌شود. این موضوع آگاهی از برند به صورت دهان به دهان، در دیجیتال مارکتینگ شرکت‌های ساختمانی در دنیای امروز شکل خود را عوض کرده است و در فضای آنلاین راه پیدا کرده است.

تا کنون شده است که در مورد موضوعی در گوگل سرچ کنید و اسم یکسری از کسب و کار‌ها را برایتان نشان دهد که در کنار آن‌ها امتیاز مشتریان به آن کسب و کار را بتوانید ببینید. اینجا علاوه بر امتیاز دهی، کاربران می‌توانند نظرات خود را کامنت کنند. این دقیقاً شکل دیجیتالی تبلیغات دهان به دهان است. شما با خواندن تجربه سایر مشتریان، می‌توانید تصمیم بگیرید که آن برند و خدمات یا محصولات آن، تا چه حد اعتبار دارند.

تبلیغات دهان به دهان به صورت سنتی ممکن بود شما را از مرز یک شهر یا یک کشور فراتر نبرد، اما مزیت دیجیتال مارکتینگ صنعت ساختمان و به قولی تبلیغات دهان به دهان دیجیتال آن است که دیگر محدود به زمان و مکان خاصی نیستید و می‌توانید به گسترش کسب و کارتان بیاندیشید.

علاوه بر آنکه با تبلیغات در فضای آنلاین بهتر و بیشتر شناخته می‌شوید، با وجود چنین امکاناتی (امکان امتیاز دهی و نظردهی) اعتماد مشتریان را به خودتان جلب می‌کنید و وفاداری مشتریان قبلی را بیشتر می‌کنید.

در واقع یک حضور آنلاین از طریق رسانه‌های اجتماعی، یک وب سایت خوش ساخت، بازاریابی ایمیلی و دیگر روش‌های دیجیتال مارکتینگ شرکت‌های ساختمانی، می‌تواند همان تأثیر دهان به دهان سنتی را ایجاد کند. این موضوع باعث می‌شود تا شرکت شما در شبکه‌های اجتماعی مختلف به اشتراک گذاشته شود و به مشتریان بالقوه دست پیدا کنید.

شما باید از تمام شبکه‌های تبلیغاتی دیجیتال برای جذب مشتری بیشتر، کمک بگیرید. فراموش نکنید که هر چه حضور پررنگ‌تر و بهتری در فضای مجازی و اینترنت داشته باشید اعتماد مشتریان بیشتری را به خود جلب می‌کنید.

بهترین راه برای بازاریابی دیجیتال صنعت ساختمان چیست؟

اجازه دهید ابتدا ببینیم چه راه‌هایی برای دیجیتال مارکتینگ صنعت ساختمان وجود دارد تا در انتها به این سؤال پاسخ دهیم. در ادامه لیستی از مهمترین روش‌های دیجیتال مارکتینگ این صنعت را با هم می‌بینیم:

  • جستجوی پولی و تبلیغات رسانه‌های اجتماعی
  • ایمیل مارکتینگ یا بازاریابی ایمیلی
  • بهبود تجربه کاربری سایت
  • بازاریابی محتوایی
  • عضویت در شبکه‌های اجتماعی ویدئویی و تولید محتوا ویدئویی
  • برگزاری وبینار‌ها و رویداد‌های دیجیتال
  • سئو (بهینه‌سازی موتور‌های جستجو)

دیجیتال مارکتینگ در صنعت ساختمان - The impact of digital marketing in the construction industry

یک شرکت ساخت و ساز چگونه میتواند از دیجیتال مارکتینگ بهره ببرد؟

تفاوت در صنعت ساخت و ساز این است که رویه‌ها و پروژه‌ها هرچه بیشتر پیچیده و بزرگ می‌شوند. اگر شما در صنعت ساختمان هستید، خواهید دانست که پایداری و استقامت یکی از بسیار عوامل حیاتی است. این برای اجرا و ساخت پروژه‌ها لازم است. همچنین، تعداد کارگران با مهارت‌های صحیح در رشته خود محدود شده است. بقا برای هر صنعت در این عصر تکنولوژیکی، لزومی بر انطباق با تغییرات دارد.

برندسازی شبکه‌های اجتماعی

با افزایش تعداد پلتفرم‌های شبکه‌های اجتماعی در اینترنت، شرکت‌ها بیشتر و بیشتر از این امکانات برای گسترش مرکز مشتریان خود بهره می‌برند.

دلیلی وجود ندارد که چرا یک شرکت ساخت و ساز نباید از آنها استفاده کند زیرا این شبکه‌ها جایی دیگر خواهند بود که می‌توان آنها را یافت. با کمک یک شرکت دیجیتال مارکتینگ حرفه‌ای، یک شرکت ساخت و ساز می تواند یک حضور مبتنی بر وب بسازد که آنها را از باقی رقبا جدا می‌کند.

شما باید با مخاطبین هدف خود در تعامل باشید و نوع درستی از رابطه که پتانسیل افزایش فروش را دارد توسعه دهید. شبکه اجتماعی یکی از بهترین ابزارها است که فرصت‌ها را برای ایجاد اطمینان میان یک برند و مشتریان او فراهم می‌آورد.

ترافیک فزاینده

همچنان که ارتباطات موثرتر می‌شود، شرکت‌ها از اینترنت برای رسیدن به مخاطبانی بیشتر استفاده می‌کنند.

اینترنت فضایی پهناور است که در آن مردم هر روزه داده‌ها را ذخیره و بازیابی می‌کنند. شرکت‌ها از این برای توسعه یک حضور آنلاین استفاده می‌کنند که آگاهی از برند را بالا خواهد برد.

شما قادر خواهید بود تا یک جریان مستمر از ترافیک را برای وبسایت خود ایجاد کنید که به لیدها و مشتریان جدید برای کسب و کار شما منجر خواهد شد.

ساخت یک جامعه آنلاین

زیبایی دنیای آموزش دیجیتال مارکتینگ آن است که شما درست از منزل خود می‌توانید به مخاطبان جدید دست پیدا کنید (به سفر نیازی نیست). با حضور آنلاین، شما این قدرت برقراری ارتباط با مشتریان خود را از هر جایی در دنیا بنا نهاده و خواهید داشت. بعلاوه، می‌توانید در مورد توصیفاتی از آنها بپرسید تا در وبسایت شما پست شود. به یاد داشته باشید، توصیه‌های دهان به دهان یک از موثرترین شکل‌های استراتژی بازاریابی (مارکتینگ) است. آنهایی که توصیفاتی عالی مهیا کرده باشند می‌توانند بعنوان مرجعی برای مشتریان بالقوه خدمت کنند.

به کارگیری تکنولوژی‌های SEO (بهینه سازی موتور جستجو)

افرادی که در صنعت ساختمان درگیر هستند و باید بر بهبود عملیات در کسب و کار تمرکز کنند. با این بیان، شانس بالایی وجود دارد که پایه‌های بازاریابی محصولات و خدمات خود را در دنیای دیجیتال نمی‌دانند.

با استراتژی‌های سئوی موثر OWS (Open Web Service: خدمات باز وب)، می‌توانید تضمین کنید که شرکت شما رسیدن به صفحات نتایج برتر موتور جستجو یا SERP را آغاز خواهد کرد. این کار یک جریان ثابت از ترافیک و مشتریان را تضمین خواهد کرد که تمام آنچه است که همه ما می‌خواهیم و چگونگی یافتن این مقاله توسط شما است.

تسلط بر جستجوی محلی

با مشاوره مناسب با کارشناسان بازاریابی دیجیتال برای شرکت ساخت و ساز خود، استراتژی‌هایی که در نهایت ترافیک و نرخ تبدیل شما را افزایش خواهند داد، فرمول بندی خواهید کرد.

همچنین مسائل زیادی را در مورد حضور فعلی خود و چگونگی بهبود بهتر آن توسط خودتان یاد خواهید گرفت. همچنین اهمیت لیست برداری‌های محلی و به خوبی بهینه نگاه داشتن آنها را خواهید آموخت. اکثرا از اینکه چه تعداد افراد برای آنچه در همسایگی خود شما در حال جستجو هستند شوکه هستند و اگر ندانید چطور خودتان را به درستی در مقابل آنها قرار دهید هرگز آن را پیدا نخواهند کرد.

ساخت طراحی کامل وبسایت

تعدادی از شرکت‌های دیجیتال مارکتینگ و استراتژی‌های مارکتینگ برای شرکت‌های بهبود منازل و ساخت و ساز وجود دارند. Oregon Web Solutions میتواند به شما در ساخت وبسایتی که می تواند دیدگاه شرکت شما را تطبیق دهد و برای مخاطبان شما گیرایی داشته باشد کمک کند. یک وبسایت عالی محلی است برای نمایش کارتان بعلاوهی توصیفاتی از سوی مشتریان راضی شما. وبسایت یک شرکت ساخت و ساز باید بصری و از لحاظ زیباشناسی خشنود کننده باشد، اما بیشتر از آن، بخوبی واگردانی کند. ما خوشحال می‌شویم تا به شما در این فرآیند یاری رسانیم. طراحی وبسایت انتخاب شده برای شرکت شما ارائه نتایج را تضمین خواهند کرد.

سخن پایانی

دیجیتال مارکتینگ فارغ از حوزه کاری خود، آینده کسب و کارها به حساب می‌آید.

کسب و کارهای B2B از جمله شرکتهای ساختمانی باید از کاربرد دیجیتال مارکتینگ برای بدست آوردن لید بیشتر، یافتن مشتریانی با صلاحیت و تبلیغ برند خود از طریق وب سایتشان استفاده کنند.

 

مشاوره مارکتینگ به سبک دکتر مجتبی برقبانی

دکتر مجتبی برقبانی نگاه متفاوتی نسبت به کسب و کارها دارد.

برای دریافت مشاوره و ارتباط با ما پیام خود را ارسال کنید.

 

مشاوره کسب و کار

با دکتر مجتبی برقبانی

شماره تماس : 09122445966

ایمیل : info@drbarghabani.com

Rate this post