افزایش فروش

بازاریابی  به معنای پیداکردن نیازهای مشتریان و برنامه ریزی طبق آن است. معمولا برای این که یک پلتفرم بتواند پس از مدتی به افزایش فروش برسد، باید در ابتدا ملاک ساخت و ارائه محصول و خدمات خود را برپایه ی نیازها و تقاضاهای مشتریان بنا کند.

در این مطلب قصد داریم به معرفی عواملی بپردازیم که قطعا تاثیر زیادی بر افزایش فروش پلتفرم ها دارند.اگر به افزایش فروش و موفقیت کاری پلتفرم و کسب و کارتان فکر می کنید،پیشنهاد می کنیم تا آخر این مطلب با ما همراه باشید.

چه عواملی به افزایش فروش کمک می کند؟

1- مدت گذاری

برای افزایش فروش شما باید در تقویم کاری خود، بازه ی زمانی مشخصی را برای پیشرفت در فروشتان مشخص نمایید و همچنین در آن روزهای پرفروش خود را علامت گذاری کنید.این کار موجب می شود تا شما بتوانید عوامل موثر در فروشتان را راحت تر شناسایی کنید و بیشتر روی آن زمان بگذارید.و حتی بالعکس،شما میتوانید عوامل مداخله گر در روزهایی که فروش کمتری داشته اید را شناسایی کنید و به دنبال راه حل برای آن باشید.

2- جلب رضایت مشتری

یکی از مهم ترین عوامل بر افزایش فروش،جلب رضایت مشتری و مشتری مداری پلتفرم شمااست. برای جلب رضایت مشتری وارائه ی خدمات بهتر به مشتریان شما باید اطلاعاتی از: نوع شخصیت مشتریان، تکنیک‌های ارتباط موثر با مشتری، تکنیک‌های رفتارشناسی و رفتارسنجی مشتریان را شناسایی کنید.

3- گسترش خدمات فروش آنلاین و آفلاین

فروشگاه های اینترنتی امروزه نقش پررنگی در برطرف ساختن نیاز ها مشتریان ایفا می کنند.اگر دارای یک وبسایت و یا یک صفحه مجازی فروش اینترنتی می باشید،برای افزایش فروش وجلب اعتماد مشتریان می توانید پرداخت آنلاین و آفلاین را جزء خدمات خود قرار دهید.

4-  در دسترس بودن به طور دائم

یکی از تکنیک های موثر در افزایش فروش،دسترسی دائمی شما به راه های ارتباطی با مشتریان است. این بخش به صورت استاندارد با اسم درباره‌ی ما (About) شناخته می‌‌شود، شما هم از همین اسم استفاده کنید و اطلاعات تماس، آدرس کامل شرکت، بیوگرافی و شبکه‌های اجتماعی خود را به طور کامل در آن قرار دهید.علاوه بر این سعی کنید به طور دائمی به این راه های ارتباطی دسترسی داشته باشید.زیرا هیچ مشتری ای به سراغ مغازه ی بدون فروشنده نمی رود…

5- داشتن نماد اعتماد الکترونیکی

یکی از روش های جذب مشتری که از دیرباز تا به حال در بین فروشندگان مرسوم بوده است،جلب اعتماد مشتری بوده است.امروزه وبسایت های فروشگاهی با داشتن نماد اعتماد الکترونیک می توانند اعتماد مشتریان را به خود جلب کنند و در نهایت به فروش برسند. مراحل دریافت نماد اعتماد سخت نیست و ممکن فقط مقداری از وقت شما را بگیرد که آن هم ارزشش را دارد.

6- کمک گرفتن از شبکه های اجتماعی

درحال حاضر رسانه‌های اجتماعی مانند اینستاگرام و…یکی از بخش های زندگی هر فردی شده است.اگر شما هم در این شبکه های اجتماعی فعالیت میکنید قطعا شاهد این هستید که بسیاری از صفحات 90درصد فروش خودرا از طریق این شبکه ها دارند.

شما نیز برای افزایش فروش خود باید از رسانه‌های اجتماعی کمک بگیرید و با صرف وقتی کوتاه به طور روزانه سیاست‌های این رسانه‌ها را یاد بگیرید یا از افرا متخصص در این زمینه کمک بگیرید.

7-  افزایش فروش با ایمیل مارکتینگ

یکی دیگر از روش های افزایش فروش،روش ایمیل مارکتینگ است.در این روش شما باید ایمیل های با موضوعاتی از قبیل:معرفی محصولات،کدهای تخفیف وجشنواره های خود به مشتریان خود بفرستید.

روش ایمیل مارکتینگ یک روش کاملا رایگان است زیرا با این روش شما تنها نیاز به یک پلتفرم برای ارسال ایمیل و همچنین لیست ایمیل‌های مشتریان دارید پس نیاز به هزینه زیادی ندارد.البته باید توجه داشته باشید که از فرستادن ایمیل زیاد و گذاشتن محتوای اضافی در ایمیل خودداری کنید زیرا این کار موجب کلافگی و درنهایت دفع مشتریان شما می شود.

8-  تحویل به موقع محصولات

یکی از کارهای افزایش مشتری،برنامه ریزی برای ارسال به موقع محصولات فروخته شده است. شما باید بتوانید محصولی که مشتریتان سفارش داده را در کوتاه‌ترین زمان به دست مشتری برسانید تا مشتری دوباره برای خرید های بعدی به شما مراجعه کند. یکی از سیاست‌هایی کارا که می‌تواند در این بخش استفاده کنید این است که به مشتری اعلام کنید محصول بعد از 7 روز به دستش می‌رسد ولی بعد از 5 روز محصول را به مشتری تحویل دهید این امر موجب اعتماد مشتری برای خرید از فروشگاه شما می شود و باعث می شود تا  مشتری برای خرید های بعدی نیز به شما مراجعه کند.

9- استفاده از تصاویر با کیفیت از خدمات و محصولات

برای افزایش بازدهی و فروش بیشتر محصولاتتان سعی کنید از تصاویر با کیفیت و یک اندازه استفاده کنید. زیرا طبق تحقیقات و آنالیزهای انجام شده بیشترین تاثیر را محتواهای تصویری روی مغز می گذارند.

10- کمک گرفتن از تکنیک بک لینک

تکنیک بک لینک به این معناست که بتوانیم مشتری را از راه‌های مختلف به سمت سایت خود هدایت کنیم و سبب بازدید و ترافیک بیشتر برای فروشگاه خود شویم.

بک لینک در وبلاگ: برای به کاربردن ای تکنیک ابتدا یک وبلاگ بسازید و پس از گذاشتن محتوای مناسب و مرتبط آدرس سایت خود را در آن درج کنید تا افراد پس از دیدن محتوای شما وارد وبسایت شما شوند.

بک لینک در پروفایل: در وبسایت های معروفی مانند مایکروسافت و… ثبت نام کنید.با عضویت در این سایت ها  در قسمت پروفایل در بخش مربوط به وب‌سایت آدرس سایت خود را وارد نماید و پس از کامنت گذاری در مطالب چنین سایت هایی موجب تبلیغات وبسایت خود شوید.

بک لینک در اینستاگرام و تلگرام: در قسمت بیو خود می‌توانید لینک سایت خود را قرار دهید تا پس از هربار بازدید از پیج شما افراد جذب وبسایت شما شوند.

بک لینک در کامنت: در بعضی سایت در بخش کامنت گذاری بخشی به اسم وب‌سایت شما وجود دارد در این قسمت بعد از گذاشتن متن خود آدرس سایت خود را نیز وارد کنید.

11– ارسال کد تخفیف 

برای افزایش فروش می توانید در ازای مقدارخریدی از فروشگاه شما به مشتریان خود کد یا کارت های تخفیف بدهید تا مشتری مجبور شود برای استفاده از کد تخفیف مجددا از شما خرید کند و فروش شما پس از مدتی افزایش پیدا کند.