مشاور کسب و کار کشاورزی

امروزه کسب و کارهای کشاورزی در جهان یکی از پرسودترین مشاغل به شمار می‌ رود. راه اندازی یک کسب و کار در زمینه کشاورزی در مقایسه با بسیاری از مشاغل به سرمایه کمی نیاز دارد. شما با اندکی آموزش می‌ توانید یک کار کشاورزی را شروع کنید. اگر به کشاورزی علاقه مند هستید و تمایل دارید در این زمینه کارآفرینی کنید، پس وقت را هدر ندهید. به یک مشاور کسب و کار کشاورزی مراجعه کنید تا شما را در راه اندازی و اجرای این شغل سودآور یاری کند.
مشاور کسب و کار کشاورزی با توجه به علاقه، استعداد و بودجه تان، شما را با طرح‌ های نوین، کم هزینه اما سودآور حوزه کشاورزی آشنا می‌ کند. به این ترتیب می‌ توانید به بهترین شکل ممکن هدف خود را به تصویر کشیده و در وقت و هزینه‌ هایتان صرفه جویی کنید. در ادامه این مطلب به نکاتی در مورد مشاوره کسب و کار کشاورزی می‌ پردازیم.

 

مشاور کسب و کار

خدمات مشاوره کسب و کار کشاورزی چیست؟

برای شروع هر کسب و کاری بایستی درباره آن اطلاعاتی داشته باشیم. این آگاهی موجب بالاتر قرار گرفتن ما در آن زمینه شده و وقت و انرژی کمی از ما می‌ گیرد. کارآفرینی در زمینه کشاورزی، باغبانی یا دامپروری نیز از این قاعده مستثنی نیست. متخصصین شرکت‌ های خدمات مشاوره کسب و کار از دانش و تخصص لازم در زمینه‌ های شغلی مختلف از جمله کشاورزی و دامپروری برخوردار هستند. این مشاوران بودجه و توانمندی‌ های شما را بررسی کرده و راهکارهایی جهت تسریع روند اجرای شغل مورد نظر یا توسعه کسب و کارتان ارائه می‌ دهند.
یک مشاور کسب و کار کشاورزی کارآزموده نه تنها اطلاعات و دانش لازم را دارد. بلکه از وضعیت بازار محصولات کشاورزی نیز مطلع است. وی وضعیت شغلی شما را از بیرون بررسی و قضاوت کرده و متناسب با هدف شما، توصیه‌ های مربوط را ارائه می‌ دهد.

شرح وظایف مشاور کسب و کار را بدانیم

چه زمانی به مشاور کسب و کار در زمینه کشاورزی نیاز داریم؟

مسلما بهترین زمان برای کمک گرفتن از خدمات مشاوره شغلی، قبل از راه اندازی یک کسب و کار است. مشاور کسب و کار کشاورزی به خوبی از قوانین ثبت شرکت یا برند و… آگاهی دارد و  می‌ تواند روند راه اندازی و اجرای فعالیت موردنظرتان را تسریع کرده و از اتلاف وقت و هزینه اضافی جلوگیری نماید.
خدمات مشاوره کشاورزی تنها به زمان راه اندازی یک کسب و کار ختم نمی‌ شود. بسیاری از کشاورزان و باغداران محترم ممکن است با بحران یا مشکلاتی در زمینه کشاورزی مواجه شوند که حل آنها مستلزم دانش تخصصی و اطلاعات کافی است. در این مواقع یک مشاور کسب و کار می‌ تواند به کمک آنها آمده و با بررسی مشکلات، راه‌ حل‌ های لازم برای رفع مشکل و عبور از این بحران‌ ها را ارائه دهد.
گاهی اوقات نیز کشاورز یا باغدار قصد دارد فعالیت خود را گسترش دهد. در این زمان نیز بهتر است از یک مشاور کسب و کار که در زمینه کشاورزی تجربه کافی و تخصص لازم را دارد، کمک بگیرد. مشاور با آگاهی از وضعیت بازار و فراز و نشیب‌ های آن به شما روش‌ های مختلف توسعه و گسترش کسب و کارتان را ارائه می‌ دهد تا بهترین فرصت‌ ها جهت پیشرفت فعالیت‌ تان را بدست آورید.

 

مشاوره کسب و کار

چرا در زمینه کشاورزی به مشاور کسب و کار نیاز داریم؟

مهمترین دلایلی که اهمیت استفاده از خدمات مشاوره کسب و کار در زمینه کشاورزی را پر رنگ‌ تر می‌ کنند عبارتند از:

  • صرفه جویی در وقت
  • جلوگیری از خطرات غیرقابل پیش بینی
  • برنامه ریزی برای توسعه کسب و کار
  • شناخت موانع و مشکلات کاری
  • ایجاد فرصت برای حضور بیشتر در بازار رقابت
  • اطلاع از روش‌ های فروش و بازاریابی
  • عبور از چالش‌ ها و حل مشکلات
  • ایجاد انگیزه

بیزینس کوچینگ دکتر برقبانی

نحوه خدمات رسانی شرکت‌ های خدمات مشاوره کشاورزی

روش‌ های مختلفی برای ارائه خدمات مشاوره تخصصی کسب و کار وجود دارد. شرکت‌ های خدمات مشاوره هر کدام با توجه به سیاست کاری از یک یا چند روش استفاده می‌ کنند.

خدمات مشاوره رایگان یا پولی

خدمات مشاوره کسب و کار به صورت رایگان یا پولی ارائه داده می‌ شوند. در خدمات مشاوره رایگان معمولا هزینه‌ ای برای مشاوره اولیه دریافت نمی‌ شود و خدمات آنها در حد راهنمایی‌ های ابتدایی و کلی است. اما در مراحل بعدی و برای مشاوره تخصصی هزینه دریافت می‌ شود. در خدمات مشاوره پولی نیز از همان ابتدا حق مشاوره برای راهنمایی شغلی دریافت می‌ شود.

خدمات مشاوره حضوری، آنلاین یا تلفنی

خدمت رسانی شرکت های مشاوره کسب و کار می‌ تواند به صورت حضوری، تلفنی یا آنلاین باشد. شما می‌ توانید به صورت آنلاین و در شبکه‌ های مجازی از یک متخصص کسب و کار راهنمایی بخواهید. مزیت استفاده از خدمات آنلاین یا تلفنی این است که می‌ توانید از توصیه‌ های بهترین کارشناسان در سراسر کشور بهرمند شوید.

البته در بسیاری از موارد خدمات مشاوره کشاورزی بهتر است به صورت حضوری انجام شود. زیرا بررسی مشکلات کشاورزی یا باغبانی با حضور در محل کار بهتر درک می‌ شود.

سوالات متداول درباره مشاور کسب و کار کشاورزی

بهترین مشاور کسب و کار کشاورزی کیست؟

بهترین مشاور برای مشاغل کشاورزی فردی است که تحصیلات تخصصی در این زمینه داشته باشد یا در این زمینه تجربه عملی لازم را کسب کرده باشد. چنین شخصی به خوبی از وضعیت بازار آگاهی دارد و موقعیت‌ های مختلف بازار را تجربه کرده است.

مشاور کسب و کار کشاورزی باید چه ویژگی‌ هایی داشته باشد؟

قطعا تجربه و تخصص دو مورد از ویژگی‌ های ضروری یک مشاور کسب و کار موفق است. یک مشاور کسب و کار باتجربه و کارآزموده همچنین بایستی دانش خود را به روز کرده و با روش‌ های مختلف و نوین بازاریابی و فروش اشنایی داشته باشد.

مزیت‌ های استفاده از خدمات مشاوره در مشاغل کشاورزی چیست؟

جلوگیری از اتلاف وقت و هزینه، ایجاد انگیزه، افزایش شانس حضور در بازار رقابت، آشنایی با شیوه‌ های نوین بازاریابی و فروش، حل مشکلات در کمترین زمان ممکن، کسب سود و ایجاد انگیزه.

هزینه استفاده از خدمات مشاوره کشاورزی چقدر است؟

تعرفه‎ های خدمات مشاوره کسب و کار با توجه به میزان سابقه و تخصص مشاور، نوع خدمات ارائه شده، مسئولیت‌ های واگذار شده به مشاور، موقعیت جغرافیایی شرکت مشاوره و ….. متغیر می‌ باشد.

برای مشاوره کشاورزی به کجا مراجعه کنیم؟

شرکت‌ های مختلفی در زمینه مشاوره کسب و کارهای کوچک فعالیت می‌ کنند که هر کدام از آنها در زمینه‌ های خاصی تخصص دارند. برای بهره گرفتن از خدمات مشاوره شغلی مناسب بایستی شرکت مشاوره‌ ای را انتخاب نمایید که پرونده‌ های موفقی در زمینه مشاوره کشاورزی و دامپروری داشته باشد. چنین شرکتی بدون شک از تجربه و دانش خوبی برخوردار بوده و می‌ تواند توصیه‌ های کارآمد و مفیدی در اختیار شما قرار دهد.

یکی از معتبرترین و متخصص‌ ترین مشاوران کسب و کار در پایتخت دکتر برقبانی است. شما می‌‌ توانید برای استفاده از خدمات مجموعه مشاوره کسب و کار ایشان به سایت www.drbarghbani.com مراجعه نمایید. کارشناسان مجموعه با در نظر گرفتن بودجه و توانمندی‌ هایتان، جدیدترین و سودآورترین طرح‌ های کشاورزی را به شما معرفی می‌ کنند.
همچنین با استفاده از خدمات این شرکت می‌‌ توانید مشاوره‌ ای تخصصی در زمینه کاری خود دریافت کنید و ضمن آشنایی با شیوه‌ های نوین بازاریابی آنلاین کسب و کار خود را توسعه دهید.